Az egyházi, a civil és szociális szférában, az oktatás és egészségügy területén társadalmilag hasznos tevékenységet végző személyek és nonprofit szervezetek részére nyújtunk szervezet- és vezetői készségfejlesztési támogatást.
Alapítványunk fő célja a vezetéstudomány, szervezetfejlesztés, vezetési és szervezeti tanácsadás eredményeinek és gyakorlatának eljuttatása a társadalmilag hasznos tevékenységet végző szervezetek részére.
A fejlesztési folyamat során egyszerre hatékony és gazdaságos, ha az elméleti tudás megszerzése online, az alkalmazás gyakorlata személyesen, dramatikus gyakorlatok formájában történik.
Alapítványunk fő célja a vezetéstudomány, szervezetfejlesztés, vezetési és szervezeti tanácsadás eredményeinek és gyakorlatának eljuttatása a társadalmilag hasznos tevékenységet végző szervezetek részére.
2024. november 5-6-án a Szent Zotikosz Gyermekvédelmi Intézmény nevelőszülői számára tartott képzés célja a szakmai és személyes fejlődés elősegítése volt. A Pronon Alapítvány trénerei interaktív feladatokkal és tapasztalatcserével támogatták a résztvevőket, különös figyelmet fordítva a megújulásra, elengedésre és a konfliktuskezelésre, amelyek kulcsfontosságúak a nevelőszülők mindennapi munkájában.
Az egyalkalmas tréning célja volt fókuszált, használható alternatívákat nyújtani az óvodapedagógusok és dajkák számára a mindennapi konfliktushelyzetek megoldásában.
Hogyan lesz egy segítő szándékú elgondolásból egy mára több, mint 150 munkatársat foglalkoztató intézmény? A szombathelyi Csimborasszó Egészségügyi Központ alapítói mertek hinni az álmaikban, mi segítettünk megvalósítani.
Hogyan lehet gördülékenyen kezelni olyan változásokat, amelyek nagy kihívást jelentenek egy szervezet életében? A Szombathelyi Pingvinek Jégkorong Klub vezetőivel és utánpótlásneveléssel foglalkozó munkatársaival fejtjük meg a kérdést.
Magas szintű tudatosságról és önreflexióról tesz tanúbizonyságot, ha egy szervezet szakértőkhöz fordul a konfliktusok megoldása érdekében. Mert segítséget lehet, és érdemes kérni.
Október 23 – 24-én Pálfi Judit és Török Dénes két napot töltött a Rogers Központ elkötelezett, személyközpontú szakemberekből álló csapatával, akik alapítványuk jelenlegi szervezeti kérdésein akartak dolgozni. A résztvevők nagyra értékelték a személyes találkozást és annak a lehetőségét, hogy időt teremtenek arra, hogy saját szervezetükön dolgozzanak.
Hogyan tovább a siker után? Csináljuk tovább, ahogy eddig - mondván az bevált, vagy a további fejlődés változást követel? A Soharóza egy izgalmas, provokatív előadásokat bemutató rendhagyó és minden szempontból újító kísérleti énekegyüttes, mely idén elérkezett, a szervezetfejlésztésben intézményesülési válságnak nevezett krízispontot. De mit is takar ez?
„Mi nem egy betegséget gyógyítunk, hanem embereket teszünk egészségesebbé és életképesebbekké. A Szent Ferenc Kórház egy olyan egészségügyi intézmény, ahol a gyógyítás valóban egy folyamat, több lépcsős, több szinten zajló, fizikai és mentális egészségre egyaránt törekvő felépülés.”
Október végén egy egészen különleges munka várt ránk Erdélyben, ugyanis az ott szolgáló papoknak tartottunk egy háromnapos foglalkozást kiégés és stresszkezelés témakörben, - vagyis egy egészen izgalmas és speciális területet érintettünk: azt ahol a pszichológia és a teológia találkoznak.
A gyászfeldolgozás a mai társadalom számára egészen új megküzdési stratégiák alkalmazását igényli. Az elmúlt években váratlan és hatalmas veszteségeket okozott a világon végigsöprő Covid 19 vírus - két alkalmas online foglalkozásunkra elsősorban azokat hívtuk, akik ebben érintettek voltak.
Hogyan lehet ma közösségi szolgálatra hívni fiatalokat? Mi motiválja az önkéntességet, ahol a sok beletett munkából a haszon effektíve nem látszik? A KIE és Y’s Man kooperációban létrejött - az Evangélikus Egyház által szervezett - konferencián ezekre a kérdésekre kerestük a válaszokat.
A miskolci egyházmegye hitoktatóinak tartott relatíve nagy létszámú projektünkben a konfliktuskezelés elméleti és gyakorlati oldalaival foglalkoztunk. Hogyan építhetjük be a mindennapjainkba és sajátíthatjuk el az elméleti szinten megtanult stratégiákat és módszereket az egymással való kommunikációnkban?
Az oktatási és egészségügyi szféra meglehetősen terhelt, a rendszerszintű problémák mindennapos küzdelmek - a Prononnak mindkettő kiemelt területe. Az Edelényi Szent János Gimnáziumban két napos tréninggel készültünk az iskolakezdésre.
A házasság hetében mi is aktívak voltunk, és különböző programokkal készültünk az érdeklődőknek. 2021–ben a házassági konfliktuskezelésről szóló előadás mellett virtuális jegyesoktatásra hívtuk a jegyespárokat.
Hogyan kezeljük a konfliktusainkat házastársi kapcsolatunkban? 2021-ben a házasság hetében egy online térben zajló előadás keretein belül jártuk körül a mindig aktuális kérdéseket és felmerülő nehézségeket, elsősorban görögkatolikus párok részvételével.
Az Ifjú Lámpások katolikus missziós közösség “éveseinek”, azaz az újonnan érkezők segítésére maradt másodéves vezetői-kísérői szolgálatot teljesítő fiataloknak tartunk szupervíziós foglalkozásokat, fókuszban a csoportintegrációval, konfliktus-kezeléssel és önismerettel.
Magyaroszág legnagyobb keresztény gólyatáborának, a HEGYnek szervezői egy együttműködés és önismeret-fejlesztéssel foglalkozó tréninggel készültek fel a nyári eseményre. Nyitottságuknak hála ők is - mi is sokkal gyarapodtunk a közös munka során.
Az Országos Bűnmegelőzési Tanács által finanszírozott gyermekotthon fejlesztés projekt folytatásaként dolgoztunk együtt a Bolyai Gyermekotthon nevelőivel. Megreformálni nem, de egy kicsit jobbá tenni -igen.
A Rogers Akadémiával való együttműködésünkkel immár három évtizede járulunk hozzá a fiatalok alternatív oktatásához. Idén nagy változás elé nézünk, de folytatjuk a munkát.
A Milestone Intézet tehetséges középiskolás diákok személyre szabott oktatásával foglalkozik, mindezt haladó szellemiségben, innovatív módszerekkel, zászlajukra a magyar társadalom vezetőinek kinevelését tűzve. Egy újonnan alakuló részlege kért fel minket a közös munkára, mely 2022 őszétől decemberéig egy többlépcsős helyzetfelmérésből állt.
A Székesfehérvári Szent György Kórház főnővéreivel és önkéntes résztvevőivel első alkalommal dolgoztunk együtt 2022 decemberében, hogy megismerjük és felmérjük az intézmény szervezetfejlesztési lehetőségeit.