Olvasási idő: 1’
Szupervíziós munkáink során a személyes találkozásokat gyakran kiegészítjük virtuális tréningekkel, ezzel is facilitálva azok hatékonyságát, gördülékenységét és eredményességét. A Mentálhigiénés Gondozó orvosait, illetve nővéreit az önismereti munkában és vezetői készségek fejlesztésében segítették az online kurzusok.

Az Újpesti Mentálhigiénés Gondozó csapatával való 10 hónapos közös munkát 2020 szeptemberében kezdtük el a stábjuk kezdeményezésére. A szupervízió irányának és mikéntjének meghatározásában a munkát megelőző diagnosztikus helyzetfelmérés segített, mely során megismertük a csapat erőforrásait, illetve hiányosságait és gyengeségeit. 

Az egészségügyi szférában dolgozók pszichés és mentális egészségének megőrzése segíti őket hivatásuk, munkájuk eredményes végzéséhez, így fontos, hogy “jól érezzék magukat a bőrükben” és egymással, hogy az így keletkezett energiákat a gyógyításba tudják csatornázni. A szupervíziós folyamat célja az orvosok, nővérek és pszichológusok közötti együttműködés erősítése, illetve a konfliktushelyzetek hatékonyabb kezelése volt. Az interaktív alkalmak során pszichodramatikus gyakorlatokkal és tréningelemekkel dolgoztunk, melyeket online felületünkön kiegészítettünk elméleti anyagokkal - egyéni törekvések és igények mentén mélyítve őket a foglalkozások között. 

A Virtuális Tréning Teremben elsősorban oktatóanyagok segítették az önismereti munkát és tanulást, illetve ezen online felületen nyújtottunk külön vezetői támogatást a főorvos és főnővér számára. A virtuális tér továbbá lehetővé tette a folyamatos kommunikációt, témák felvetését és hozzászólásokat a csoporttagok, illetve csoportvezetők között, így gördülékenyebbé és hatékonyabbá téve a szupervíziós foglalkozásokat. 

Ez az oldal sütiket használ.